Ako odstrániť tekutý steh z oblečenia

- Dec 12, 2018-

Namočte vatový tampón do silného viacúčelového čističa na ruky, ktorý je bezpečný pre použitie na tkaninách. Tampón naneste na lepiacu plochu. Možno budete musieť nasiaknuť lepidlo a drhnúť tampónom, aby ste zistili, či čistič rozpustí vašu konkrétnu značku tekutého stehu.

Umyte si tkaninu pracím prostriedkom a studenou vodou. Pred pokusom o druhý produkt na odstránenie lepidla dôkladne opláchnite a úplne osušte. Ak viacúčelový čistič na ruky neodstráni lepidlo, skúste nasiaknuť vatový tampón liehovým alkoholom. Adhezívnu plochu vydrhnite prudko. Majte na pamäti, že tieto produkty na odstraňovanie by sa nikdy nemali miešať chemicky a že proces odstraňovania môže odfarbiť vašu látku.

Lepidlo lepte viac, ak spozorujete zmeny v lepidle. Rozpustite rozpustené lepidlo čistým bavlneným tampónom, aby sa zvyšné lepidlo udržalo pri opätovnom prilepení k látke, keď vytvrdne.

Umyte, opláchnite a osušte oblasť zakaždým, keď produkt na odstránenie nefunguje, skôr ako sa pokúsite ďalší.

Lepidlo sa nasýti ľahšou tekutinou, ak alkohol neodstránil lepidlo. Použite ľahšiu tekutinu vonku a mimo dosahu akéhokoľvek otvoreného ohňa alebo horúceho predmetu. Postupujte podľa rovnakého spôsobu nasýtenia ako pri trením alkoholu, potom umyte, opláchnite a vysušte.