Typy pletené sukne

- Dec 19, 2018-

Box Pleats

Boxové záhyby sú pomenované podľa tvaru. Tento široký záhyb je tvorený utesňovaním textílií na oboch stranách záhybu za ním. Výsledkom je séria obdĺžnikových tvarov s "údolím" na oboch stranách. Typicky je krabica plisovaná sukňa menej formálna, pretože pleat má výraznejší vzhľad. Plastová sklenená sukňa sa používa na nočné alebo víkendové nosenie.

Knife Pleats

Plátky nožov sú navrstvené jeden nad druhým, pričom všetky plevy sú stlačené a smerované rovnakým smerom. Nátkovanie nožov môže byť široké alebo tenké, čo vytvára širokú škálu hľadísk na sukne. Zvyčajne má školačka uniformnú sukňu nohavičky. Tenší a jemnejší pleat, dressier sukne. V závislosti od dĺžky a tkaniny môže nočná pletená sukňa prechádzať zo dňa na večer.

Akordeónové záhyby

Akordové záhyby majú rovnakú šírku, stláčané striedavo. Ak by ste tlačili akordeónové záplaty rovnakým smerom, mali by sa stať nôžkami. Tento typ pleat môže byť veľmi šaty, ak sa používa v jemnej tkaniny, ako je šifón. Akordujúce pletené sukne by tiež mohli prechádzať zo dňa na večerné oblečenie.

Záplaty kazety

Záplaty kaziet vyžadujú najväčšie množstvo tkaniny. Používajú sa na zhromaždenie veľmi veľkého množstva textílie do pása. Miesto uvoľnenia je šev alebo pás, takže je to najdramatickejší vzhľad všetkých záhybov. Vyrobené v hodvábu alebo šifóne, môže byť sukňa kvalitné. Plastové pletené sukne sú vhodnejšie pre večerné podujatia.

Fortuny Pleats

Šťavnaté záhyby sú jemné, ostrým záhybom pôvodne aplikovaným na hodváb. Sú pomenované po návrhárstve Mariana Fortunyho začiatkom dvadsiateho storočia. Tieto záhyby sa nespoliehajú na šev, aby udržali svoj tvar, pretože sú vložené do tkaniny. Proces Fortunyho zostáva neznámy; ale hodvábne a dokonca aj syntetické tkaniny môžu byť ošetrené na dosiahnutie podobného účinku. Tento typ plisovania by sa používal pre šaty večerné sukne.