Dejiny Burberry Trench Coat

- Nov 14, 2019-

Kus oblečenia, ktorý sa nikdy nemal stať svetovou ikonou štýlu, je zákopový kabát Burberry okamžite rozpoznateľný pre jeho elegantný, klasický a rafinovaný estetický vzhľad. Ponoríme sa do archívov jednej z najobľúbenejších britských značiek, aby sme objavili históriu tohto ikonického a vyhľadávaného dizajnu.

Za dizajnom

Jeho názov je odvodený od zákopov, kde sa nachádzal vojenský personál v prvej svetovej vojne. Pôvodný zákopový plášť Burberry bol navrhnutý v roku 1912 Thomasom Burberrym, aby chránil dôstojníkov pred vetrom a dažďom.

Pôvodne vyvinutý pre armádu, každý znak na zákopovom plášti bol špeciálne navrhnutý z nejakého dôvodu. Pridali sa epulety, aby zobrazovali hodnosť dôstojníkov, zatiaľ čo búrkový štít nachádzajúci sa v hornej časti chrbta umožnil vode stiecť z kabátu a udržať používateľa v suchu. Na chrbte bol tiež umiestnený záhyb, ktorý umožňoval ľahký pohyb pri behu alebo na koni.


Vyrobené v meste Castleford, severnom Anglicku, je potrebné dokončiť viac ako 100 vysoko kvalifikovaných procesov, aby sa vytvoril zákopový plášť Burberry, rovnaké procesy, aké sa používali od návrhu a na rovnakom mieste. Každý zákopový kabát trvá približne tri týždne.

Trupový plášť Burberry je vytvorený pomocou gabardínu, tvrdej a odolnej látky, ktorú vynašiel Thomas Burberry v roku 1879. Tesne vo svojej väzbe je gabardín odpudzujúci vodu, napriek tomu umožňuje vetranie a dodnes je tkaný v anglickom mlyne Burberry.

Na určenie zákopových vrstiev sa používa vždy rozpoznateľná kontrola Burberry, podpisová kombinácia ťavej, slonovinovej, červenej a čiernej farby, a to už od 20. rokov 20. storočia.

Burberry's Trench Today

Napriek tomu, že je určený pre dôstojníkov, ľahko dostupný spotový zákopový kabát Burberry, ktorý získal popularitu filmovými hviezdami, umelcami a licenčnými poplatkami, je dnes vďaka svojej univerzálnosti základom štýlu A-zoznamu; od krejčovských kancelárií až po dekadentné večerné súbory, kabát skutočne ide so všetkým a funguje ako dokonalá vrstva medzi sezónami. Pri mnohých príležitostiach, ktorých autormi boli Alexa Chung a Rosie Huntington-Whiteley, si všimli nositelia klasických štýlov Jessica Chastain, Poppy Delevingne a Clémence Poésy; V kampani Burberry na jeseň / v zime 2014 boli modely Cara Delevingne, Malaika Firth a Tarun Nijjer modelované priekopy, čo dokazuje, ako sa značka rýchlo stáva novou generáciou obľúbenou.