Velur Vs Velvet

- Nov 14, 2019-

velvet-1747666_960_720-1

Čo je Velor?

Velur je neuveriteľne mäkký, plyšový textil, ktorý je veľmi podobný zamatu (aj keď oveľa lacnejšia). Vyznačuje sa neuveriteľne jemným povrchom na dotyk so strihanými vláknami, ktoré sledujú zdvih ruky, a hladko zakrýva. Ale čo je velur a aký je rozdiel od zamatu? Prečítajte si nášho sprievodcu nižšie, aby ste sa dozvedeli viac o tejto luxusnej štruktúre energie 70. rokov.

Z čoho je Velor vyrobený?

Cez jeho luxusný povrch, to je zvyčajne vyrobené z bavlny, a dokonca môže byť vyrobený zo syntetických materiálov, ako je polyester. Jemná textúra podpisu na povrchu velúru je známa ako „hromada“. Vyrába sa rezaním cez slučkové vlákna špeciálnym tkacím procesom. Samet je síce vytvorený podobným tkaním, ale v skutočnosti je vyrobený z čistého hodvábu - je oveľa drahší a kvalitnejší.

background-1624678_960_720-768x576

Velur v móde

Velor sa v 60. a 70. rokoch 20. storočia stal tkaninou generácie ako takmer povstanie proti módnym a spoločenským konštruktom tej doby. Keďže bola mäkká, pohodlná a farebná, pre mužov a ženy bola trendom opačného proti odevu na mieru.

Velor nebol módny útočník. Avšak potom, čo boli kapely populárnej hudby videné v 70. rokoch, nakoniec sa dostalo do tradičnej módy.

Textil bol obložený otvorenými ramenami. Adidas a ďalšie značky športového oblečenia vytvorili pomocou tohto super mäkkého materiálu podpisové tepláky a športové vybavenie. Dokonca aj v 90. rokoch bola prvá kolekcia oblečenia Jennifer Lopez do značnej miery úplne velurová teplákové súpravy s týmito nohami s rozšíreným podpisom - a to je určite tá, na ktorú si budeme pamätať.

adult-beautiful-fashion-903692